1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlad [161]
2 years ago
8

What is the range of the graph

Mathematics
1 answer:
vfiekz [6]2 years ago
5 0
The range of a graph is the set of possible output values, which are shown on the y-axis
You might be interested in
Which one of the following proportions can be used to prove AE is parallel to DK in the proof below?
Alisiya [41]

Answer:

i have no clue im sorry man but i need points. i hope someone helps you

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
1. Perform the indicated operations, and then answer the question.
Alexandra [31]
A is the correct answer
4 0
2 years ago
How would the model and answer in the example problem change if Felicia lives 7··10mile from the soccer
sleet_krkn [62]
Okay w sI suede your would multiple them and get 70bhjbbb 70 would ok she the answer
7 0
2 years ago
PLEASE HELP TIMED TEST HELP!!!!!!!!
Lelu [443]

Answer:

Step-by-step explanation:

The equations that she wrote are

6x+8y=133

2x=y

The following statements about the system are true

1.Since the cost for each pie is $5 and $9, the first equation should be 5x+9y=133

5. The second equation is correct because there are more 6 inch pies and 2 times a number is always more.

The following statements are wrong because,

2. Because there was no relationship between the number of pipes sold and the size of each pipe.

3. x=2y shows that there are more 8 inches pipes

4. 6 and 8 are just size descriptions. It is only the cost of each size of pipe that related to the total cost

6 0
3 years ago
According to the nutrition label, one large egg contains 6 grams of protein. This is 10% of the daily value (DV) for protein. Ex
BlackZzzverrR [31]
10% of protein is equal to 6 grams.

100% of protein
60 grams

so
6 / 60
1 / 10
7 0
2 years ago
Other questions:
  • 275 + 180 + 120=275 +_____=_____
    11·2 answers
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • What is the distance between these points C(-4,1) and D(1,1)
    7·1 answer
  • I am stuck need to know the answer
    9·1 answer
  • Plzzzzz help !.!.!.!.!.!.!!..!!.!.!.!.!.!.?
    6·2 answers
  • As a summer job , Randall jui can work at the amusement park earning $8.75 an hour to 20 hours a week, or as busboy at restauran
    5·2 answers
  • -8x+54x+140 where x is the number of $1 increases in prices
    10·1 answer
  • Find the area of the triangle
    6·1 answer
  • The equation below has infinitely many solutions.<br> -53 + 2 + 2x + 4 = ax + b<br> True<br> False
    12·2 answers
  • What does it mean to write an "exact answer?"
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!