1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrei [34K]
3 years ago
11

Based on the diagram, which expresses all possible lengths of segment AB?

Mathematics
1 answer:
ZanzabumX [31]3 years ago
4 0

Answer:

You need to link a diagram

Step-by-step explanation:

Try taking a screenshot or picture and attach it to the question so we can actually see the diagram

You might be interested in
If x=4 and y=3 what is the value of 5x+2y-6<br><br> show how you got the answer.
Oksana_A [137]

Answer:

<em>Given </em><em>x </em><em>=</em><em> </em><em>4</em><em> </em><em>and </em><em>y </em><em>=</em><em> </em><em>3</em>

Step-by-step explanation:

5x +2y -6 = <em>5</em><em>*</em><em>4</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>2</em><em>*</em><em>3</em><em> </em><em>-</em><em>6</em>

<em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>2</em><em>0</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>6</em><em> </em><em>-</em><em> </em><em>6</em>

<em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>2</em><em>0</em>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELPPPPPPPPPP PLEASE ​
Vlad1618 [11]

Answer:

a) 27. b) 8/3

This is your answer ☺️☺️☺️

3 0
3 years ago
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to grap
Debora [2.8K]
It is Constant. The cost per pound is 2.50 dollars. two would be on the x-axis, and 5 dollars would be on the y-axis. likewise, 3 would be on the x-axis, and 7.50 dollars is on the y-axis. 5 pounds would cost : $12.50
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Factor completely x2 − 12x + 36.
leonid [27]

Answer:

(x-6)^{2}

5 0
3 years ago
For every 3 strawberries, 1 banana needs to be added to the mixture. The ratio of strawberries to bananas is 3:1. Write this rat
cupoosta [38]

Answer:

ok so the two other ways are- 6:2 and 9:3

And the second part- 5

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • There is a bowling ball with a diameter of 216 mm and a baseball with a diameter of 74 mm. Find how many times greater the volum
    13·1 answer
  • The area of circle z is 64 pi ft^2<br> What is the value of r?
    10·2 answers
  • Graph this parametric equation<br><br> x = 2t y = t + 5, -2 ≤ t ≤ 3
    11·1 answer
  • Find the value of this expression if x = -9.<br> x2 + 3<br> x +6
    6·1 answer
  • Find the area of the surface correct to four decimal places by expressing the area in terms of a single integral and using your
    10·1 answer
  • A shopkeeper marks his goods at 40% above cost (the price he pays for the goods) and then offers a 25% discount. If a jacket cos
    5·2 answers
  • D(x, y) = (3x, 3y)
    13·1 answer
  • Select the correct answer. The elimination method is ideal for solving this system of equations. By which number must you multip
    13·2 answers
  • A student is conducting a probability experiment and wants to know the total number of outcomes for the experiment. The student'
    14·2 answers
  • Solve for u. Enter your answer in the answer box and then click Check Answer.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!