1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
astraxan [27]
3 years ago
13

Andrea earns $32.25 a day. After 9 days, about how much will she have earned?

Mathematics
2 answers:
Zanzabum3 years ago
8 0

Answer:

290.25 dollars earned

Step-by-step explanation:

32.25 times 9

11111nata11111 [884]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

since she earns $32.25 a day, we have to multiply this by 9 days.

9 x 32.25 = $290.25

You might be interested in
What is 55 divided by 1 1/2
Karolina [17]

Answer:

55 divided by 11/2 is 10

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What substitution should be used to rewrite 4x^4-21x^2+20=0 as a quadratic equation
Andreyy89

let y = x^2

4y^2 -21y + 20 = 0

solve for y

then substitute back in to get x

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Multiply: (4x – 7)(2x – 9)
Marizza181 [45]
Hello there!


Let's use foil.

First: 4x * 2x = 8x^2

Outside: 4x * -9 = -36x

Inside: -7 * 2x = -14x

Last: -7 * -9 = 63


Now, let's combine these.

8x^2 - 36x - 14x + 63

Finally, we can simplify this

8x - 50x + 63



I hope I helped!

Let me know if you need anything else!

~ Zoe


7 0
3 years ago
Please help!
pishuonlain [190]

Answer:

0.03125 inches 1 hour is the anwser

this also involves the conversion factor

hope this helps!!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
In a survey of sixth-grade students, 70 students, or 40% of all the students surveyed, said that they liked mustard on hot dogs.
n200080 [17]

Answer: 210

<em>Step-by-step explanation: 70+70+70=210 and 40% for 210 students would add up to 120% of all students surveyed. Look if there is 70 students that's been surveyed that is 40% add 40% 3 times(40%+40%+40%)=120% of all students surveyed </em>

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plz help me with this question thanks
    6·1 answer
  • ​John's House of Pancakes uses a weighted moving average method to forecast pancake sales. It assigns a weight of 5 to the previ
    14·1 answer
  • H/6 -1 = -3 Please help guys!
    12·2 answers
  • Factorise fully the following:<br> a) x² + x<br> b) 3x - 9x^2<br> c) 7x^3 – 35x<br> d) 4x^3 + 24x^2
    6·1 answer
  • The 64-ounce carton of orange juice costs $4.69. Find the unit price per ounce to the nearest tenth of a cent.
    13·2 answers
  • 7b^2-63b+140 Factor the polynomial (show your work)
    7·1 answer
  • I need help finding the volume of this prism
    10·2 answers
  • Help pleaseeeeeeeeee
    8·2 answers
  • Members of the chess club held a bake sale to raise money. Cupcakes and cookies were sold. Cupcakes were sold for two dollars ea
    10·1 answer
  • Find the midpoint of
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!