Answer:
uh i dont know lol im new how do i use this thing bahahaha
Step-by-step explanation:
First we need to know how much each pen costs. So we take 11.77 and divide it by 11. That gives us 1.07 per pen. So answer choice A has 4 pens for 4.44, so we need to multiply 1.07 x 4. That gives you 4.28, so we know that isn't the correct answer. For option B, we need to multiply 1.07 x 5. That is 5.35, so that also can't be the answer. For C, we need to do 1.07 x 6, and that gives us 6.42. So we know the correct answer is option C.
Answer:
Cost to paint 4 walls of a room = $24.20
Cost of painting 3 walls of a room =$18.15
Step-by-step explanation:
(a) Abby purchased 4 2/5 gallons of paint to paint 4 walls of a room in her house.

1 gallon cost = 5.50
So 22/5 gallons cost = 
Cost to paint 4 walls of a room = $24.20
(b)cost of painting 4 walls of a room = $24.20
cost of painting 1 wall of a room = 
Cost of painting 3 walls of a room = 6.05 * 3= $18.15
You should go up 3.5 on the Y-Axis and then go up .5 and over 1.
AE x BE = DE x CE
6x5 = 30
6 x DE = 30
DE = 30/6 =5
DC = DE +CE = 5+6 =11
Answer is C) 11