1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhenek [66]
2 years ago
13

Is the following relation a function?

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]2 years ago
4 0
No because 1 is repeated which is not possible
You might be interested in
The book store is having a sale on bookmarks. Each bookmark is on sale for $0.84. Each student in Ms. Duke's class decides to bu
Natali [406]
The class will spend 19.32 on bookmarks
$0.84 x 23 = 19.32
4 0
2 years ago
Helpppp pleaseee ! i don’t understand
Trava [24]

Answer:

40

Step-by-step explanation:

It’s same as <5

6 0
2 years ago
Can someone answer this question please answer it correctly if it’s corect I will mark you brainliest
Scorpion4ik [409]

Answer:

P(even) is 1/2.

Step-by-step explanation:

To get the probability of even numbers, you divide the amount of even numbers by the total amount of numbers. You should get 2 (amount of even numbers) /4 (total amount of numbers.) This simplifies to 1/2. I hope this helps and that you have a marvelous day!! Stay safe!!

3 0
3 years ago
The total dinner bill for five persons at a restaurant was $203.25. What was the average cost per person in dollars ?
Norma-Jean [14]
Hello! To find the average of something, multiply the total of something by the number of units. In this case, we divide the total bill by 5 people to get the average cost per person. 203.25/5 is 40.65. There. The average cost of dinner per person was $40.65.
7 0
3 years ago
Find the unit rate.<br> 130 feet in 6.5 seconds
madam [21]

Answer:

20 feet per second

Step-by-step explanation:

130/6.5 = 20

6 0
2 years ago
Other questions:
  • How old am I if I’m 19 years old
    5·2 answers
  • A 1,349 tv is on sale for 20% off. If sales tax is 8%, find the price of the tv including tax
    11·1 answer
  • What is the relationship between limits and derivatives? Explain with examples of your own.
    9·1 answer
  • Someone help me solve this difficult question
    12·1 answer
  • What is the value of x is?
    15·1 answer
  • In the first 3 3/4 hours of a marathon, Susan ran at an average speed of
    15·1 answer
  • Find the area of this rectangle
    5·1 answer
  • How can estimating the quotient help you check that your answer to a division problem is reasonable?​
    7·1 answer
  • a package of balloons contains 5 green 3 yellow 4 red and 8 pink balloons suppose you reach into the package and chose one ballo
    10·1 answer
  • A window is shaped like a parallelogram
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!