Answer:
Foxes
Step-by-step explanation:
Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
Answer:
v=11/5 or v=2.2
Step-by-step explanation:
The wording of this question is a little confusing but if it says what I think it does (5/3v+4=8-1/3) then this is the answer.
When the daughter cells split or divide from the parent cell, it is called cytokinesis. :)
Answer:
x + 3 = y
Step-by-step explanation:
Hope that helps!