1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
podryga [215]
2 years ago
13

It takes 85 pails of water to fill up a tank. If the capacity of each pail is 2.65 gallons , what ai the capacity of the tank?

Mathematics
1 answer:
Taya2010 [7]2 years ago
6 0
If u multiply the amount of gallons the pail holds by the amount of pails the tank can hold you would get 225.25 gallons.

You might be interested in
Which problem can we solve with 27 : 3?
N76 [4]

Answer:

La Tasha has 27 rabbit stickers. She splits the stickers

evenly among 3 pieces of paper. How many stickers

did La Tasha put on each piece of paper?​

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Which of the following best defines an output
cricket20 [7]
The answer is B it best explains the definition of output
7 0
2 years ago
Need help, all work needs to be provided as well, 100pts, and brainliest . please no incorrect answers and/or trolls.
LiRa [457]

Tell me if this is fine. I wasn't able to edit the document you gave me, so i made one on my own. If you require a full graph, comment, and ill make it again. (I put 2, select the best one)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with math!!!!
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

id say caculate :) 649.99 and 20% and the same for the others

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
PLSSS HELP 5 GIVING POINTS PLUS BRAINLIEST
Finger [1]

Answer:

the answer is B

Step-by-step explanation:

it makes the most sense

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is <br> 9/x-6 = 3/x-10
    10·2 answers
  • The sum of 6 consecutive integers is 204. what is the fourth number in this sequence?
    11·1 answer
  • How to write in words .102
    9·2 answers
  • Divide -2x^3-5x^2+4x+2 by x+2
    10·1 answer
  • find the constant of variation k for the inverse variation. then write an equation for the inverse variation. y=4.5 when x=3​
    5·1 answer
  • How many times can 4 go into 110
    10·1 answer
  • William is reading a book for class. The book is 94 pages long. For the first assignment, William read 25 pages. For the second
    10·2 answers
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Factor <img src="https://tex.z-dn.net/?f=x%5E%7B2%7D" id="TexFormula1" title="x^{2}" alt="x^{2}" align="absmiddle" class="latex-
    10·2 answers
  • You buy a game for $40, and the sales tax is $2. What percent of the game price are you paying in sales tax? Your doctor told yo
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!