1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
castortr0y [4]
3 years ago
13

Arrange the following numbers in order from greatest to least 7,361; 7,136; 7,613

Mathematics
2 answers:
d1i1m1o1n [39]3 years ago
3 0
7,613 ,7,361,7,136

 hope that helped
Zanzabum3 years ago
3 0
7,613, 7,361, 7136

Hope this helps <3
You might be interested in
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Semenov [28]
36.89 total divided by the 8.6 gallons he bought = 4.2 so the price per gallon would be $4.20
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
(X8.6.PS-12
Andrew [12]

Answer:

area = 138 m²

Step-by-step explanation:

radius of large circle = 12 m

radius of small circle = 10 m

large circle area = πr² = (3.14)(12²) = 452.16 m²

small circle area = πr² = (3.14)(10²) =314 m²

452.16 - 314 = 138.16 m²

7 0
2 years ago
Find the value of x. Round to the nearest tenth.
Sphinxa [80]

Answer:

14.86854, or 15

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Use a rectangular array to write the product in Standard form 2(x+10=?​
Sladkaya [172]

Hello there!

I hope you and your family are staying safe and healthy during this winter season!

See the attached picture for the answer!

Thanks!

~Garebear

7 0
2 years ago
A fox sees a rabbit 35 feet away and starts chasing it. As soon as the fox starts moving the rabbit sees it and starts running a
Brilliant_brown [7]

Answer:

47 feet per second

Step-by-step explanation:

35+(40X5)=235

235/5=47 feet per second

(47 feet per second is aproximately 32 mph.)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • On a stopwatch, the tip of the second hand moves 2 cm in 15 seconds
    14·2 answers
  • Three things in the kitchen that you can measure the height of with inches
    9·1 answer
  • What is the quotient
    13·1 answer
  • PLease help if u can✊​
    5·1 answer
  • Gus has a lunch food budget of $190 per month. He spends an average of $5 per day on lunch. Which of the following equations rep
    5·1 answer
  • From $16 to $4 decreased
    11·2 answers
  • Given:<br> DBC = RST<br><br> Prove:<br> ABC &gt; RST
    11·1 answer
  • Solve for x help pleaseeeee
    15·2 answers
  • It says find the volume of the prism.
    8·1 answer
  • Write a SIMPLIFIED inequality for x that would give a rectangle with a length of 4 meters and a width of x+7 meters an area of m
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!