1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
valentina_108 [34]
3 years ago
8

What are the first 4 prime numbers

Mathematics
2 answers:
ddd [48]3 years ago
7 0
2, 3, 5 and 7 the the first 4 prime numbers
GarryVolchara [31]3 years ago
6 0
2 3 5 7 that is the list of prime numbers

You might be interested in
You row upstream at a speed of 2 mi/h. You travel the same distance
Reika [66]

Answer:

3.5 m/hr  

Step-by-step explanation:

2 + c   =   5 -c           c = speed of current

2 c = 3      c = current speed = 1.5 m/hr

                         your speed =   5 - 1.5    (or  2 + 1.5)  =  3.5 m/hr

4 0
2 years ago
Which expressions are equivalent to the equation below
Irina18 [472]

Answer:

Polynomial Expression.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which number is NOT an integer?
FinnZ [79.3K]
I believe the answer is C
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to this multiplication problem 650*3456
Roman55 [17]
650 * 3456 = 2,246,400 is the answer.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Geometry please help if you can​
erik [133]

Area \:  of \:  sundial:3.14 \times  \frac{ {8}^{2} }{4}  = 3.14 \times 16 = 50.24 \:  {ft}^{2}  \\ Area \: of \: one \: section: \frac{50.24}{8}  = 6.28 \:  {ft}^{2}

6 0
3 years ago
Other questions:
  • The population of a city is 645 people less than it was 5 years ago. The current population is 13,500. What is the population 5
    12·1 answer
  • PLEASE HELP PLEASE HURRY!!!!!!!!!<br> BRAINLIEST AVAILABLE
    5·2 answers
  • How much would $500 invested at 8% interest compounded continuously be
    15·1 answer
  • A group of 12 company employees wants to buy a $100 gift card for the boss's birthday. Six employees each contributed $7.75. How
    10·1 answer
  • The fair market rental rate for Fort Wayne was $611 in 2011 and $567 in 2005. Find the unit rate of change for rent in Fort Wayn
    7·1 answer
  • What is the square root of ten
    10·1 answer
  • What is the distance of -a and a?
    7·2 answers
  • Halibut is $29 a pound .one portion is 6oz. How much does it cost to make one portion
    15·1 answer
  • Please help!!!!!!!!!!!!!!!
    9·1 answer
  • PLEASE HELP How can the area of this triangle be determined by forming a rectangle? Select from the drop-down menus to correctly
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!