1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
seraphim [82]
3 years ago
10

Find the answer and explain.560.450-34.34872​

Mathematics
1 answer:
gladu [14]3 years ago
5 0

Answer:526.101

Step-by-step explanation:

To find 560.450-34.34872

=526.101

That is u subtract 560.450-34.34872

We get

=526.101

You might be interested in
Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt
Harrizon [31]

Answer:

4.75 per T-shirt

Step-by-step explanation:

Divide 14.25 by 3

4 0
3 years ago
An auditorium has 20 rows of seats. there are 20 seats in the first row, 21 seats in the second row, 22 seats in the third row,
navik [9.2K]
THE ANSWER WILL BE 590.00
6 0
3 years ago
4 9 16 25 36 nth term of the quadratic sequence
Bingel [31]
The sequence is not arithmetic
5 0
3 years ago
Which Greek geometer founded a philosophical society that developed its self to the study of mathematics
MA_775_DIABLO [31]

Pythagoras was the Greek Scholar that caused Mathematics

4 0
3 years ago
Solve the word problem. Mario has 18 coins in his drawer. Five of the coins are nickels, and the rest are pennies. What is the t
Ilia_Sergeevich [38]

B.38 because if 5 of the 18 are nickels which equal 5 you have 13 coins left and you have 25 cents. Now the rest are pennies that equal one cent so you just add 13 to 25 and you get 38 cents
5 0
4 years ago
Other questions:
  • Last year is a winter coat cost $175 this year the price increase 15% what is the new price
    6·1 answer
  • Michael is finding the area of parallelogram ABCD. To do
    10·2 answers
  • Value 10. 5 + 3 times 2 minus 6
    9·1 answer
  • What is this answer. 7/b - 3/b
    10·1 answer
  • How do you do the problem -4p+9=-5
    15·2 answers
  • You want to put some money in a simple interest account.it pays 6% interst annually for 2 years . you would like to earn $750 in
    13·1 answer
  • Which one is equivalent ​
    9·1 answer
  • Three students earned 48.76 at the bake sale the students split the earnings evenly how much did
    14·1 answer
  • 8 (x + 4) = 62.4 what does x represent
    6·2 answers
  • One of the roots of the equation 27x^2 + bx + 8 =0 is known to be the square of the other. Find b​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!