Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
4) 40 Square inches
Step-by-step explanation:
You do 2 x 4 then divide by 2. after that you multiply by 4. Then you add the square which is 2 x 2
Since the number of cats has to be less than 28, a statement could be "the shelter can house no more than 28 cats.
J
I am 90% sure, if this is edge then this helps me to, I’m really just filling in the character requirement but it’s j, I think