1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Agata [3.3K]
3 years ago
15

Answers please Urgent

Mathematics
1 answer:
Levart [38]3 years ago
3 0

Answer:

9 is x= -3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need the answer pleaseee​
Aleksandr [31]

Answer:

y= -3x + 150

Step-by-step explanation:

slope = -15/5

y-int = 150

7 0
3 years ago
Write the relation as a set of ordered pairs.
ankoles [38]

Answer:

option B is the answer.

7 0
3 years ago
A regression equation was estimated as = –100 + 0.5x. if x = 20,the predicted value of y is _____.
ratelena [41]
Any answer things? :|
5 0
3 years ago
-8 - (-15) + 30 equals​
Phantasy [73]

The answer to your problem is 11

8 0
3 years ago
Which sign makes the statement true? <br><br> 43/80 87%<br><br> &gt; &lt; =
hichkok12 [17]

Answer:

=

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • The ratio two numbers is 3 and 5 their sum is 135find two number
    11·1 answer
  • I don't understand this one.
    15·1 answer
  • An artist makes necklaces. She packs each necklace in a small jewelry box that is134inches by 214 inches by 34 inch. A departmen
    14·1 answer
  • Mary had a link of yarn 4 1/3 inches long she cut it into two pieces for her art project one of the pieces was 2 1/2 inches long
    6·1 answer
  • Find the sum.<br> (5-21) + (-7+81)
    9·2 answers
  • The scale of a map is 1 1/4 inches = 100 miles. On the map, two rivers are 4 1/8 inches apart. What is the distance between the
    7·1 answer
  • The student store sells pencils for $0.75 each and erasers for $0.25 each. A student can buy a bundle that consists of 2 pencils
    7·1 answer
  • I don’t need to show work but it would help :)
    10·1 answer
  • A 2 lb bag of sunflower seeds cost $1.29. Find the unit price. If needed
    9·1 answer
  • Chase was asked to simplify the expression, (-3)^4(-3)^9=. His work is shown below. Do you agree or disagree with Chase’s work?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!