1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
STALIN [3.7K]
3 years ago
13

Please Help Me!!!!!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
zhannawk [14.2K]3 years ago
5 0
The answer is undefined
Tju [1.3M]3 years ago
4 0

Answer:

Undefined

Step-by-step explanation:

This is horizontal line, so the slope is undefined.

You might be interested in
R+b=7 <br> 3.75r+2.75b=22.25
stiv31 [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

hello :

r+b=7... (*)

3.75r+2.75b=22.25.... (**)

use (*) :  r = 7 - b

put this value in (**) :

3.75(7 - b)+2.75b =  22.25

26.25 -375b +2.75b = 22.5

-375b +2.75b = 22.5 - 26.25

- b = -3.75

so : b  = 3.75

but : r = 7 - b

r = 7 - 3.75

r = 3.25

6 0
3 years ago
If you spend $60 for dinner at the restaurant, what should be your 15% tip?
LUCKY_DIMON [66]

Answer:

.15 * 60 = 9

$9

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
The length of the bottom of the triangle is x. Another side is 2 more than three times the length of the bottom of the triangle
aleksandrvk [35]

Answer:

5×x×2× base× high u see me

3 0
2 years ago
Bring me home with this home in 10 11 12 and 13
spin [16.1K]
Marla Paid 72$ or 71.99$ because 20% is 18$ so you subtract 90 by 18.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
?
Damm [24]

Answer:

5x+10

Step-by-step explanation:

Hope this helps!!! :))

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The markings of a standard ruler
    5·1 answer
  • The height of a tree in feet over x years is modeled by the function f(x).
    8·2 answers
  • What is the solution to the following system of equations?
    8·1 answer
  • Which numbers in the set of numbers make the 1/2 + 4 &gt; 9 true
    12·2 answers
  • jim says that the output of the floor function is the number before the decimal point in the input true or false?
    12·1 answer
  • $19.92 for 2.4 pounds of walnuts what is the price per pound of walnuts
    8·1 answer
  • What’s the slope of the line for each of these! Hurry I at testing!
    9·2 answers
  • How many days will it take for the entire Philippine race to be extinct if:
    13·1 answer
  • One third the cost of dinner
    14·2 answers
  • If 5 apples cost $1.15, find the cost of 16 apples
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!