1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
san4es73
[151]
3 years ago
8
Two expressions are shown below. Explain whether or not expressions P and Q are equivalent
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
bulgar
[2K]
3 years ago
8
0
Answer:
I don't see any expressions shown below.
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
Explain and correct the error made by a student who simplified this expression.
guapka [62]
Answer:
-2x+7x+8
=5x+8
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x and y.
suter [353]
Answer:
5,6
Step-by-step explanation:
5
0
2 years ago
There are 10 red bricks and a Lego set one half of the Lego set is yellow and one quarter of the Lego set and blue there are twi
yan [13]
How many bricks are there in all? Does it say?..
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
True or false if a line and a circle are coplanar i am a line intersects the circle in exactly 1 point the line is called a tang
Fed [463]
The answer you need is true
4
0
3 years ago
A certain brand of candy is sold by weight with a 3 oz bag costing $0.75 if a bag of this candy costs $2.00 what does it weigh
DiKsa [7]
The answer is "8 ounces" I hope this helps
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Colin buys a tv for £720. It depreciates at a rate of 4% per year. How much will it be worth in 3 years? Give your answer to the
14
·
1 answer
I need to know how to Expand 2.31x10^5
13
·
1 answer
Please help with this I'm not sure what the answer is
12
·
2 answers
What happens to the graph of a line when the slope is negative? Check all that apply. may choose more then 1.
9
·
1 answer
B.rotation 180
11
·
1 answer
Solve for x x-23=17 <br><br> a -40 <br> b 40 <br> c -6 d 6
8
·
2 answers
What is the difference between similar and congruent
6
·
2 answers
The amount of candy left in the Halloween bucket is given by the function A(t) = 50(0.8)t, where t stands for the number of minu
15
·
1 answer
The price of a pair of jeans was reduced from $20 to $15. By what
8
·
1 answer
QuestionFind the unit rate.$9.60 for 4 poundsThe unit rate is $per pound
7
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!