1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rom4ik [11]
3 years ago
6

I need help with drawing one over two

Mathematics
2 answers:
mamaluj [8]3 years ago
6 0

that’s how u write 1/2

horrorfan [7]3 years ago
5 0

The answer is. . .

1/2

You might be interested in
Please please answer this correctly please label the numbers correctly and please write down your answers correctly
Gennadij [26K]

Answer:

My explanation -->

Step-by-step explanation:

Go over to the left on the -4 and up 5 times and mark a dot on it.

Next, go up half a mark from 0 and put a dot there.

Then, go over to the left between the -2 and -4 and go up 5 times.

Lastly, from the 0, go down half way until the next horizontal line and place a dot there.

8 0
3 years ago
Complete the proof of ∆JKL ≅ ∆LMN, by providing the reason for each of the statements below. Reasons MAY be used more than once.
aksik [14]

Answer:

  • See below

Step-by-step explanation:

1. JK ∥ LM, KL ∥ MN                                 Given

2. ∠KJL ≅ ∠MLN; ∠KLJ ≅ ∠MNL           c. Corresponding Angles  

3. JK ≅ LM                                               Given

4. ∆JKL ≅ ∆LMN                                     e. AAS

5 0
3 years ago
Find the sum: 216-36+6-1........+1/7776
NNADVOKAT [17]
185 is the sum of the first part if the question
7 0
3 years ago
What is the answer to y=-2(3)
rjkz [21]
The answer to that is y = -6
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
On a coordinate plane, a square has points A (negative 5, 2), B (1, 2), C (negative 4, 1), and D (negative 5, negative 4).
Mars2501 [29]

Answer:

-6

Step-by-step explanation: dont know, did math. this is the answer on edge

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • Jessie received the following scores on her math tests this year. (45, 65, 70, 80, 85, 100) Suppose the teacher removes the lowe
    13·2 answers
  • Need help on answering number 12.
    8·1 answer
  • NEED HELP ASAP!!!
    12·1 answer
  • Which equation has no solution?<br>-x-3=5<br>2x-1= 0<br>5-3x=-8<br>x+9=0​
    10·2 answers
  • !!!!URGENT URGENT GEOMETRY REFLECTIONS!!! PROVIDE EXPLANATION IF POSSIBLE THANKS. BOGUS ANSWERS WILL BE REPORTED
    9·1 answer
  • Use the graph to find the indicated value of the unction.<br> '여<br> f(-4) =
    7·1 answer
  • *Will mark brainliest*
    13·1 answer
  • Ms. White drives 8 miles each way, to and from her office. If she does this 5 days each week for 10 weeks, how many total miles
    9·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=if%20a%3D%20%5Csqrt%7B3%7D%2B5%2F%5Csqrt%7B3%7D-5%20and%20b%3D%20%5Csqrt%7B3%7D-5%2F%5Csqrt%7B
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!