1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Phantasy [73]
2 years ago
11

Sophie pays m dollars to rent a car for the weekend. On the drive home, she buys $25 worth of gasoline. Her friend Melody pays f

or one-half the cost of the car rental only.
Mathematics
1 answer:
Alex Ar [27]2 years ago
3 0

Answer:

25/2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Logan spends 26% of his weekly allowance on 2 banana splits. Banana splits cost $3.25 each at Frozen Treats. How much money does
Shtirlitz [24]
I am not sure u should google it plz
6 0
3 years ago
What are alternate exterior
vichka [17]
Alternate exterior angles are the pair of angles that lie on the outer side of the two parallel lines but on either side of the transversal line. Illustration: ... Notice how the pairs of alternating exterior angles lie on opposite sides of the transversal but outside the two parallel lines.
5 0
3 years ago
I need help with this one plis quickly !!!
shutvik [7]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Hard to see but pretty sure thats it

4 0
2 years ago
What term denotes the time for one cycle of a periodic process?
ziro4ka [17]
Wavelength denotes the time for one cycle of a periodic process
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Today, gasoline prices are $3.44 per gallon. One year ago, gasoline prices were $3.75 per gallon. Determine the percent of chang
Deffense [45]
Use a percentage finder ;), also it will show you the work on some sites
;)
3 0
2 years ago
Other questions:
  • When you divide any number by a fraction less than one what happens to the original number
    8·1 answer
  • Morgan charges $12 per hour to babysit. Write an equation to determine how much it would cost,c, for Morgan to babysit for any n
    10·2 answers
  • Solve for x in the equation x - 4 = 7.<br>A. X = -3<br>B. x = 11<br>C. x = 28<br>D. x = 3​
    6·2 answers
  • Can someone help me? ​
    15·1 answer
  • What is the gcf of 15r,25?
    11·2 answers
  • A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost
    15·1 answer
  • This year, jake is 5 years older than his sister. Three years ago, jake was twice his sisters age. How old is jakes sister now?
    12·1 answer
  • kara and tara went to the pumpkin patch to pick out pumpkins to carve. kara found a pumpkin that weighed 12 1/8 pounds. Tara fou
    10·1 answer
  • Carlos harvests cassavas at a constant rate. He needs 353535 minutes to harvest a total of 151515 cassavas.
    14·2 answers
  • HELP. Question 2(Multiple Choice Worth 4 points)
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!