1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zmey [24]
3 years ago
9

What is the area of the triangle?

Mathematics
1 answer:
slava [35]3 years ago
7 0

Answer:

63

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The variable q stands for a prime nnumber. Make a factor tree. Then write the prime factorization without expression
Deffense [45]
I have no clue sorry
7 0
3 years ago
What is 5.5 divided by 3.5
Harlamova29_29 [7]

5.5 divided by 3.5 is 1.57142857 when solved, but when rounded, you will get 1.6, or 1.57.

Hope this helped!

Nate

5 0
4 years ago
Jacob took out a loan for $5,400 at a simple interest rate of 3.5% for 6 months. How much interest did he owe?
puteri [66]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

I don't trust myself so I am sorry if it is wrong

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose that demand in period 1 was 7 units and the demand in period 2 was 9 units. Assume that the forecast for period 1 was fo
Zepler [3.9K]

Answer:

Step-by-step explanation:

Forecast for period 1 is 5

Demand For Period 1 is 7

Demand for Period  2 is 9  

Forecast  can be given by

F_{t+1}=F_t+\alpha (D_t-F_t)

where

F_{t+1}=Future Forecast

F_t=Present\ Period\ Forecast

D_t=Present\ Period\ Demand

\alpha =smoothing\ constant  

F_{t+1}=5+0.2(7-5)

F_{t+1}=5.4

Forecast for Period 3

F_{t+2}=F_{t+1}+\alpha (D_{t+1}-F_{t+1})

F_{t+2}=5.4+0.2\cdot (9-5.4)

F_{t+2}=6.12  

8 0
3 years ago
A table is on sale for $403, which is 38% less than the regular price. what is the regular price
Nesterboy [21]
1060.5263157 etc your teacher prob tells you to round 
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Natalie is shopping at a used book and music store. A sign advertise 4 cds for $12. What is the unit rate for the cost of 1 cd?
    9·2 answers
  • What is a example of two quantities
    8·1 answer
  • Lance wants to find the total length of three boards. he uses the expression 3 1/2+2+4 1/2 how can Lance rewrite the expression
    15·2 answers
  • P= $600<br> R= 12.5%<br> T= 2 years<br> Answer?
    6·2 answers
  • You were informed at the nursery that your peach tree will definitely bloom sometime between march 18 and march 30. assume that
    10·1 answer
  • What is 37 sqaured on a number line
    6·1 answer
  • PLZZ HELP!! ASAP
    13·1 answer
  • If Kate is 14, what was her age x years ago?
    5·1 answer
  • Identify the number that does not belong with the other three. Explain your reasoning.
    9·2 answers
  • I need help with this ​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!