1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
V125BC [204]
3 years ago
11

Four minus x , multiplied by 15

Mathematics
1 answer:
earnstyle [38]3 years ago
3 0
It would be 4-15x
sorry if not
You might be interested in
Determine if √4 is rational or irrational and give a reason for your answer.
Anika [276]

Answer:

rational

Step-by-step explanation:

Because if you take the square root of 4 you get 2

if it was irrational then it would be a decimal or fraction

(plz mark braillist)

7 0
3 years ago
Easy math pls help quick
DanielleElmas [232]

Answer:Easy math pls help quick

Easy math pls help quick

Step-by-step explanation:Easy math pls help quick

is your correct answer

8 0
2 years ago
A 3-gallon bottle of fabric softener costs $28.92. What is the price per quart?
bixtya [17]

Answer:

$2.41

Step-by-step explanation:

There are 4 quarts in a gallon. If there are 3 gallons that means there is 12 quarts (3x4=12) You then take $28.92 and divide it by 12, which will give you 2.40833333 and on and on, you round that to $2.41. I hope that helps!

8 0
3 years ago
1/3x² + x+5/3x² = 1/9<br><br>HAHAHAHA......​
mr_godi [17]

Answer:

Now, 3x 2+x+5⩾0

This is because b² −4ac=1−4×5×3

=−59 (roots are imaginary)

3x²+x+5=(x−3)² =x²+9−6x and x−3⩾0

2x²+7x−4=0

2x²+8x−x−4=0

2x(x+4)−1(x+4)=0

(2x−1)(x+4)=0

x= 1/2 and−4 but x≥3

∴ No solution.

lol hehehe

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
SOMEONE PLEASE HELP DUE TMM
vodka [1.7K]
Yea use a calculator
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Divide the binomial by the monomial to find the quotient -36x^4y + 144x^2 y^6/ -4x^2y
    13·2 answers
  • What would you do first to solve this question: 2+3(x+1)=6x?
    8·2 answers
  • Write and solve an equation to find the width w of the rectangle. Explain how you know what units to use with the answer
    6·1 answer
  • On Wednesday, 1,200 students stayed for SSC. Of the students who stayed, 25% stayed for math, 40% stayed for science and the res
    10·1 answer
  • Solve for X please help
    10·2 answers
  • I will mark u brainlest
    7·2 answers
  • Solve the equation and enter the value of x below.<br> 8x + 11 = 35
    15·2 answers
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!
    7·1 answer
  • How many miles is 2 hours and 45 minutes ?
    8·1 answer
  • Question 7(Multiple Choice)
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!