1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex
3 years ago
12

Consider the following multiple regression model

Mathematics
1 answer:
-Dominant- [34]3 years ago
4 0

Answer:

We fail to reject the null hypothesis only if either estimated? coefficient, Modifying Above beta with caret 1?1 or Modifying Above beta with caret 2?2?, is precisely equal to zero is correct option.

You might be interested in
Find the measure of the missing angles.
PIT_PIT [208]

Answer:

d=90

f=134

e=46

Step-by-step explanation:

btw pls give me brainliest

8 0
3 years ago
Find the radius of Circle N.
timofeeve [1]

Answer:

C = 113.04

Step-by-step explanation:

arc ACB = (Ф/360) * 2πr

81.64 = (260/360) * 2 * π * r

r = <u>(81.64 * 360)</u>

         2 * π

r = 17.99 cm

Circumference = 2 * π * r

C = 2 * π * 17.99

C = 113.04

7 0
3 years ago
? of 72 = 45 (answer in fraction)
Alexxx [7]

Answer:

5/8

Step-by-step explanation:

72 = 16/10 of 45

45 = 10/16 = 5/8 of 72

5 0
3 years ago
Justin's rice ball recipe uses 100100 grams of rice to make 11 rice ball. Justin has 700700 grams of rice. How many rice balls c
ArbitrLikvidat [17]
77 rice balls. You can do this problem in 2 ways set up a proportion and solve for x or get the amount of grams needed to make 1 rice ball (100100/11) 9100g per rice ball and then you divide what you have 700700 by 9100 to get 77.
6 0
3 years ago
What is the answer of 2×82
slamgirl [31]
The answer to this problem is 164.

Hope this answer helps! feel free to ask any additional questions :)
8 0
3 years ago
Other questions:
  • an advertisement claims that a 5-pound box of detergent will wash 20 loads of laundry. a 5-pound box costs $3.50. a 15-pound box
    12·1 answer
  • A corner store sells two kinds of baked goods: cakes and pies. A cake costs $5 and a pie costs $7. In one day, the store sold 15
    9·1 answer
  • Solve p ( p - 2 ) = 0
    9·1 answer
  • Find the median of the data: 70, 72, 72, 74, 76, 77.
    7·2 answers
  • A gold bar is in shape of a triangular prism,the height is 4,the volume is 216cm³, the lateral area is 288cm and the surface are
    8·1 answer
  • Would you rather
    14·1 answer
  • Seraphina is driving two hours to visit her family For the first hour, she traveled at a speed of 64 mies per hour. Then, in the
    9·1 answer
  • Please help me answer this question
    14·1 answer
  • In each of the following, solve for X.
    15·1 answer
  • What is the formula for finding the slope of a line? Circle your choice.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!