1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iogann1982 [59]
3 years ago
8

Add. 7 2 15+5 2 3+9 13 15 plz help btw its a fraction

Mathematics
1 answer:
LUCKY_DIMON [66]3 years ago
8 0
How could it be a fraction? All the numbers are whole & no division? May I assume the #s listed next to each other are multiplied, i.e. 7 2? If so,...

multiply first...
14 * 15 + 10*3 + 1755 (9*13*15)
210 + 30 + 1755
1,995
You might be interested in
Kim bought four bottles of water and 2 candy bars at a snack shack. Steve bought one bottle of water and 7 candy bars from the s
OverLord2011 [107]

Answer:A

Step-by-step explanation:

1 bottle is 1.50

4*1.50=5

5+1.25= the total

5divided by 7=0.70

Double check your work I’m not sure if I’m right!

5 0
2 years ago
What is the answer to this... 2/3+w=1 1/2
Natali5045456 [20]
Hi there,

2/3 + w = 11/2
w = 11/2 - 2/3

Hence, W = 29/6

Hope this helps :)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How would pamela’s picture change if 12 students chose grape juice as their favorite?
dezoksy [38]
So the answer to very good question is YES
5 0
2 years ago
Write in scientific notation 57,000,000
oee [108]

Answer: 5.7 x 107

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
4x-10y=-16 and -7x+20y=23 elimination
mixas84 [53]

(-5/8, 27/20) is the answer.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What does 3 × something is 27
    6·2 answers
  • a rectangular deck has a area of 320 ft squared. the length of the desk is 4 feet longer than the width. find the dimensions of
    12·1 answer
  • the loudness, L, measured i in decibels (Db), of a sound intencity, I, measured in watts per square meter, is defined as L=10log
    12·1 answer
  • 7/5 x -3/12 + 7/6 + 7/5 x 1/4
    5·2 answers
  • Solve the expression for x: (4-2)(x-2)=4x-8
    9·1 answer
  • What compound inequality describes this graph?
    7·1 answer
  • Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price?
    8·2 answers
  • Please help. I’ll mark you as brainliest if correct!
    9·1 answer
  • What is the GCF? 2x2-4x+8
    8·1 answer
  • A game decreased in price by 1/3. After the reduction it was priced at £12. What was the original price of the game?​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!