Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
Answer:
V = ≈615.75
Step-by-step explanation:
hopefully that helped
Answer:
The sample space is:

Step-by-step explanation:
The sample space of an experiment is a set of all the possible values that satisfies that experiment.
The five supervisors are A, B, C, D and E.
Two are to selected.
The number of ways to select 2 supervisors from 5 is: 
The sample space will consist of 10 combinations.
The sample space is:

It is going to 21 because when you is divid 386÷18=21and you don't have 21 up there either I did it wrong or you do not have up there bc you missed up