Answer:
41 oak tree
Step-by-step explanation:
Slope: rise over run
4 up and 2 to left
4/2 = 2, the slope is 2
Answer:
C. 275.88 m squared
24.2 * 11.4 = 275.88 m squared
Answer:
Step-by-step explanation:
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
1. Divide the cost by the number of bottles.
4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle
Answer:
Hello! The answer is in this link.
Step-by-step explanation:
8518-06-04-10-15-instructional.mp4. I hope this helps! Have a great rest of your day!