1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
hjlf
3 years ago
8
32 oz = how many cups
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
Nitella
[24]
3 years ago
8
0
16 oz = 2 cups
32 oz = 4 cups
Send
ruslelena
[56]
3 years ago
8
0
<span>One fluid ounce is the same as 0.125 cups. To find out how many cups are in 32 fluid ounces, you just need to multiply 0.125 x 32, which is 4. 32 fluid ounces is 4 cups.</span>
Send
You might be interested in
50 points! Reduce the fraction to lowest terms.
Nata [24]
Since both terms are perfect squares factor the denominator:
answer is <span>C. m²/(m + n)(m - n)</span>
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help!!!! worth 50 points!
Verdich [7]
Answer:3
Step-by-step explanation:
Scale factor=9/3=3
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Like an echo in the forest...
Vladimir [108]
Answer:
That's ️ ️ ️
5
0
3 years ago
Which line is the best fit line for the given data?
san4es73 [151]
What given data? It’s just lines, what’s the data before?
3
0
3 years ago
PLZ HELP, AM BEING TIMED
aksik [14]
Answer:
216
Step-by-step explanation:
6
0
2 years ago
Other questions:
Charlie bought 2 1/2 pound bag of oranges for $3.75. What is the cost of one pound of oranges
14
·
2 answers
The line graph below charts the time spent playing video games during a one week period.
12
·
1 answer
(08.03)Consider the following set of equations:
5
·
1 answer
Is the following expression true or false? Show your work.
13
·
1 answer
What number is 35% of 80?
8
·
1 answer
Bianca has to drive 180 miles to her aunts house . She drove 30% of the total distance before lunch . How many miles did she dri
14
·
2 answers
The difference of −2d and −3d is equal to the difference of 1/6 and 1/3
8
·
1 answer
Oliver needs to save at least $1500 to buy a computer. He has already saved $650. How much more does he need to save? Write and
5
·
1 answer
Hi I really need Help Please!! Jim's car repair charges $50 plus $16 for every pint of oil. Sam's car repair charges $80 plus $1
15
·
1 answer
Mrs. Lee uses 0.025 kilogram of wax to make a candle.
6
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!