1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ElenaW [278]
3 years ago
8

Put this in order 45.07 45.007 45.7 45.072 45.702

Mathematics
2 answers:
Elena-2011 [213]3 years ago
7 0
GREATEST TO LEAST:
45.702, 45.7, 45.072, 45.07, 45.007
andreev551 [17]3 years ago
3 0
45.702,45.7,45.072,45.07,45.007
You might be interested in
I don’t have a question anymore kskskakakalalalakallakakaka
kramer
Ojsjsijdjsndjfjfiowjsbdidhejsnfj
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Raphael paid $477 for a camera during a 25% off sale. what was the camera's regular price?
Rudik [331]
All you do Is multiply 477 by .25 and get 119.25 add that to 477 and get 596.25= Answer.
3 0
2 years ago
Statistical data can be classified into
vladimir1956 [14]

IT CAN BE ORDERED IN THE FORM LOWEST TO HIGHEST BY FOUR LEVELS OF STATISTICS :

Nominal, Ordinal, Interval and Ratio

3 0
3 years ago
Sam buys 3 pounds of apples for $6. What is the unit rate?
olganol [36]

Answer: 1 pound per $2

Step-by-step explanation:

Imagine this problem as a ratio:

Pounds : Dollars

3 : 6

To simplify this ratio, we see that a common divisor(in fact the only common divisor) is 3.

3/3 : 6/3

1 : 2

Therefore, we get 1 pound per $2

5 0
2 years ago
Luis has $550 saved for a car,and he saves an additional $50 per week. Kya has 810 saved for a trip, and she saves an additional
Debora [2.8K]
About 9 weeks. With Luis at 1000 and kya At 1008. Theirs no exact.

Graph into calc
Stat plot
Y1= 550+50x
Y2= 810+22x
X representing the weeks

Then press 2nd and graph.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify the following expression.<br> 938 + (-158)
    9·2 answers
  • Help !!! 8th grade math
    12·2 answers
  • A cone of radius 3cm and slant height 6cm is cut into four identical pieces. Calculate the total surface area of the four pieces
    7·1 answer
  • Tela bought a backpack for $34.99 and 3 notebooks for $1.89 each. What is the total price, including a 8% sales tax?
    5·2 answers
  • Y=x^2-2x what the vertex
    8·1 answer
  • The measures of the angles of a triangle are shown in the figure below. Solve for x.
    11·2 answers
  • Megan was painting on a rectangular canvas, and needed a frame for it. The length of the frame is 15 inches and the width is 10
    8·1 answer
  • Mary drove from her home to the library after she left the library she drove to the park after that she drove home the map shows
    8·1 answer
  • What is the tan invers of 3i/-1-i​
    9·1 answer
  • I need help with 7th grade math please 30 points need help ASAP + brainleist
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!