1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UNO [17]
2 years ago
11

Evaluate the expression below for x= 5.3x+ 2 · |x-81 - 12​

Mathematics
1 answer:
Natasha2012 [34]2 years ago
4 0
Hopefully that’s a one

You might be interested in
Número racional no entero
Varvara68 [4.7K]

An estar escrito en la forma n / 1. Por ejemplo, 5 = 5/1 y, por tanto, 5 es un número racional. Sin embargo, números como 1/2, 45454737/2424242 y -3/7 también son racionales, ya que son fracciones cuyo numerador y denominador son números enteros.

Espero que esto te ayude

6 0
2 years ago
HELP ASAP OVERDUE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15 POINTS + BRAINLIEST!!!
Sliva [168]

Answer:is A

A) Molly walked 5 miles and Mary walked 15 miles last month. If Molly walks 3 miles per week and Mary walks 2 miles per week, how long will it be before Molly has walked more miles than Mary?

Step-by-step explanation:

<h3>An inequality can have more than one solution. The set of all solutions of an inequality is called the solution set. The symbol ≥/ means “is not greater than or equal to.” </h3>

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
When written in scientific notation, the number 4,500 will have a Choose... 2 4 3 as the exponent on the power of ten
nexus9112 [7]
The exponent would be 3.
4.5 x 10^3
6 0
3 years ago
Please help, brainly for whoever gets it done first, correct answers please
lesya [120]

Answer:

-875/79

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
How do I solve these problems I'm trying to find the cheapest deal
atroni [7]
2.79 / 2 = 1.395 rounds to 1.40 per roll
8.99 / 6 = 1.498 rounds to 1.50 per roll

the better deal (cheapest) is the 2 roll package

** if u want price per roll (price / roll) ...u divide the price by the number of rolls
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. A researcher believes that university students weigh more than the population. The researcher reasons that more time spent on
    14·1 answer
  • Someone help me please thank you
    10·2 answers
  • NEED HELP ASAP
    6·1 answer
  • A survey has a margin of error of 4%. In the survey, 67 of the 110 people interviewed said they would vote for candidate A. If t
    6·1 answer
  • David bought 4.75 pounds of chicken for $11.40.
    12·2 answers
  • Slope is 1 and (-2, -1) is on the line
    8·1 answer
  • What’s the answer to f(a)
    5·1 answer
  • K/6.6 + 44.1 = 21.4<br><br> The solution is k =
    14·1 answer
  • PLEASE HELP FAST I NEED IT
    14·1 answer
  • What is the circumference?<br> 30 ft
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!