Answer:
400cm²
Step-by-step explanation:
Answer: 22
Step-by-step explanation:
To get from 59 to 51 you subtract 8 then it was minus 7, then minus 6, then minus 5, and then it just kept going down like that
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.