1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ikadub [295]
3 years ago
9

What is 0.03 in simplest form?

Mathematics
2 answers:
Gelneren [198K]3 years ago
6 0
Well .03 is equal to 3/100 so it is already in simplest form
nekit [7.7K]3 years ago
5 0
Fraction Form: 3/100
Expanded Form: 0+0.0+0.03
Word Form: 3 hundredths
You might be interested in
Activity
Lynna [10]

Answer: The rate of change in the y coordinate is 75. 78 - 3= 75.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write an Equation to show how angles are are related
dusya [7]

Hello,

Answer is <em>Alternate </em><em>interior </em><em>angles,</em><em> </em><em>as </em><em>they </em><em>lie </em><em>on </em><em>same </em><em>line </em><em>but </em><em>in </em><em>opposite </em><em>direction.</em><em>.</em><em>.</em>

<em>Hope</em><em> it</em><em> helps</em><em> you</em><em>.</em><em>.</em><em> </em><em>Pls</em><em> mark</em><em> brainliest</em>

8 0
3 years ago
A square pyramid has a base length of 6 inches. The height of each triangular face is 11 inches. Which expressions correctly cal
VMariaS [17]

Answer:

168 in²

Step-by-step explanation:

The square would be 36 in²

Area of a triangle is A= 1/2 bh

A = 1/2 (11 x 6), A= 1/2 (66)

1/2 (66) = 33 in², which is the area of a triangle.

Then you multiply 33 x 4 to get the area of all the triangles, which is 132 in²

You add the area of the square to the area of the triangles, which is 168 in².

7 0
3 years ago
Find the surface area of the triangular prism. *
jekas [21]

Answer:

1032 yds

Step-by-step explanation:

Al =(a+b+c)h

5 0
3 years ago
Aliyah $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
MaRussiya [10]
Each pencil cost $2.

Explanation: She had $24 before buying the pencils and after she had $10. 24-10=14 so the total she spent on pencils was $14. She bought 7 pencils so you divide 14 by 7 (14/7=2) which equals 2. So each pencil cost $2.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the length of a rectangle with width 12 inches and an area of 66 inches^2
    14·2 answers
  • The product of X and 7 equals 28
    7·1 answer
  • Which equation is the inverse of y=9x^2-4
    10·2 answers
  • Plsss help ASAP thxs
    11·2 answers
  • PLEASE HELP THIS HOMEWORK IS DUE TODAY!
    11·2 answers
  • PLZZ HELP MEE ASAP PLZ
    7·2 answers
  • Find the slat height of the cone
    9·1 answer
  • PLSSSSSHELP!!! the image is attached
    9·1 answer
  • Solve the following proportion 16/18 = 4/c​
    12·1 answer
  • Select the correct answer.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!