1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lana66690 [7]
3 years ago
10

If a bracelet cost 23.99 and it's 75% off how much would it cost

Mathematics
2 answers:
Pie3 years ago
5 0
$5.99 is the correct answer.
Y_Kistochka [10]3 years ago
3 0
Hello there.

Question: <span>If a bracelet cost 23.99 and it's 75% off how much would it cost?

Answer: 23.99 x 0.25 = 5.9975.
Since it is money it can be rounded to $5.99

Hope This Helps You!
Good Luck Studying ^-^

</span>
You might be interested in
Please help, due tomorrow, please do all!
zlopas [31]

Answer:

are we supposed to multiply

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Equations for m equals three times n devided by the difference of 4p and 5 n
MrRa [10]
Numerator of the equation is 3*nDenominator is 4*p - 5*n The equation is m = 3n/(4p-5n) 

Numerator = 3*n
Denominator = 4*p - 5*n
Equation = [m = 3n/(4p-5n)]
4 0
4 years ago
Please actually help me. ill give brainliest if you explain your answer.
meriva

Answer:

subtract 11 from both sides

Step-by-step explanation:

-3x+11=44

-3x=33

x=-11

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
In which group of numbers is each number a multiple of 4?
AVprozaik [17]
The answer is the first row 12, 24, 48, 96
8 0
3 years ago
Calculate the aps<br>score of 70% %​
Yuri [45]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

from 70%-79% you will receive a aps score of 6 and the Matric Subject Symbol would be b

6 0
3 years ago
Other questions:
  • The sum of 6 consecutive integers is 270. What is the second number in the sequence?
    6·1 answer
  • Which of the following functions f(x) represent the order pairs:
    13·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST. NEED MATH HELP ASAP
    14·1 answer
  • One plane at 520 feet is ascending at a rate of 40 feet per minute. While another plane at 3800 feet is descending at a rate of
    11·1 answer
  • Need help on #s 9 10 and 11 thx!
    7·2 answers
  • Use the figure to complete the sentence.
    5·1 answer
  • Kyla can cut and split a cord of wood in 5.5 hr. Ronson can cut and split a cord of wood in 6.5 hr. How long will it take them,
    7·1 answer
  • Which is the answer to this one?
    10·1 answer
  • Please help me I do not quit understand and for the best answer I will Mark brainliest
    7·1 answer
  • 9. If ground beef costs $4.98 for 3 pounds, then what is the unit rate (cost per
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!