1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
e-lub [12.9K]
3 years ago
9

What is 4x+3x please I need help

Mathematics
2 answers:
solmaris [256]3 years ago
7 0
The answer is 7x you just have to ad the numbers in front
Whitepunk [10]3 years ago
6 0
Answer answer answer answer

You might be interested in
8 less than 4 times the number c is 20 what is the value of c
Brut [27]
Answer is 7


Work

4C-8= 20
+8
4C=28

28/4=7
8 0
3 years ago
How to round 147.37 to the one?
N76 [4]

Answer:

same thing

Step-by-step explanation:

To round 14,737 to the nearest ones place...

The digit in the ones place in your number is the 7. To begin the rounding, look at the digit one place to the right of the 7, or the , which is in the place.

Since the is less than 5, we'll round our number down by

Leaving the 7 in the ones place alone.

Changing all digits to the right of this 7 into zeros.

The result is: 14,737.

So, 14,737 rounded to the ones place is 14,737.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is better buy: 25 ounces of jelly for $3.39 or 36 ounces of jelly for $4.59?​
aleksley [76]

Answer:

i believe that 25 ounces of jelly for 3.39$ is better to buy

:)

4 0
3 years ago
Solve for f. Show each step please. 4d-3f=12
ludmilkaskok [199]

Answer:

d= 3 + 3/4f)

Step-by-step explanation:

Move the 3f to the other side of the equal sign and make it positive.

Then divide both sides by 4 to isolate d.

(d = 3+ 3/4f)

7 0
3 years ago
What is the surface area of this cone?
pantera1 [17]
C I’m pretty sure I had that and it was that
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • M<br> P1 = 6 m<br> P₂ = ?<br> what does P2 equal to?
    9·2 answers
  • Electric City is having a sale on compact discs. The regular price of $14.00 is decreased by 20%. What is the sale price?
    8·1 answer
  • a golf driving range charges a flat fee of $20 to practice and then $5.75 for a bucket of balls what equation that modela C
    8·1 answer
  • Using a commen denominator to order fractions, please help...
    10·1 answer
  • An elephant has a mass of 4500 kilograms. How many mice, with a mass of 2×10−2 kilogram each, would it take to equal the mass of
    15·1 answer
  • Please help answer these question​ I will give you brainliest
    13·2 answers
  • Please help me with my question!!
    11·1 answer
  • A wire attached to the top of a pole reaches a stake in the ground 20 feet from the foot of the pole and makes an angle of 58° w
    14·1 answer
  • The area, A, of a triangle is one-half the product of the triangle's base and height.
    5·1 answer
  • Suppose ABC added a new point, D. If the coordinates of D were (5, 2), what would be the coordinates of D' have to be if it foll
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!