Answer:
769.50
Step-by-step explanation:
95 ÷ 20 = 4.75
So, 4.75 is the cost per student
4.75 × 162 = 769.50
So, 4.75 dollars per student times 162 students is 769.50
Well, since 3 candles are 19.50, simply divide. This will make a ratio so that 1 candle will equal 6.50 per candle.
19.50 / 3 candles = 6.50 per candle.
Answer:
Permutation without repetition
Step-by-step explanation:
The order of the cards matter, which makes it a permutation, but since none of the cards are exactly the same, repetition isn't allowed/possible
<span> x^2+8x+12 = </span>(x + 6)(x + 2)
He didn't follow the order the instructions were given to him
The Right expression is:
x-3x10-13