It doesnt mean they are false it just means the person giving the study is going to favor something over something else in the study. Hes basically picking favorites.
Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
The answer is 15 cookies and 5 brownies
Answer:
x=-27, y=-15
Step-by-step explanation:
In the attached file