1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andre45 [30]
3 years ago
9

What’s the correct answer for this?

Mathematics
2 answers:
katen-ka-za [31]3 years ago
6 0

Answer:

the answer will be 282.6m^2

but that is not entirely correct

Step-by-step explanation:

MaRussiya [10]3 years ago
4 0

Answer:

I think the answer is 282.6 but my answer is 297.33.

You might be interested in
What is the slope of the line that passes through the points (8,-4) and (6,3) in simplest form
Nesterboy [21]

Step-by-step explanation:

Rise of y-value = (-4) - (3) = -7.

Run of x-value = (8) - (6) = 2.

Slope of the line = Rise / Run = (-7) / (2) = -3.5.

5 0
3 years ago
Find the exact solution of x.
MA_775_DIABLO [31]

Answer:

the answer is a . hope this helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which statement about these two sandboxes is true?
adell [148]
A would be the answer
5 0
4 years ago
LeBron James shot 30 shots per game last season. His season high in shots was 2,000. He wants to earn a different shot per game
laila [671]

Answer:

1700

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What is 18×0×12? I think it's 0.​
Alex73 [517]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

Anything multiplied by 0 is ALWAYS going to equal 0

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If AD = 2 and DC = 8, find BD.
    14·1 answer
  • How many radii does a circle have I am pretty sure its two, but i am not 100% certain
    11·1 answer
  • Given that when x is reduced by 17% the answer is y, express x in terms of y.
    15·1 answer
  • Pls help asap math isn't my thing
    12·1 answer
  • If 6 inches of decorative ribbon costs $3.25 ,how much does a yard cost?
    9·2 answers
  • 3 1/2 divided by 47/5
    13·2 answers
  • Find the unit rate.<br><br> 56 apples in 7 boxes
    5·1 answer
  • -91<br> irrational or rational?
    9·2 answers
  • Melanie was training for a race. The line plot below shows the number of miles Melanie ran last week.
    14·1 answer
  • My bro needs help again whyy
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!