1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iren [92.7K]
3 years ago
12

Write 3435.332 out using words (Pic for friends)

Mathematics
1 answer:
andrezito [222]3 years ago
5 0

three thousand four hundred thirty-four and three hundred thirty-two thousandths

You might be interested in
Is anyone good with triangle inequalities? I provided a picture for the problem.
alisha [4.7K]

Answer:

1 < x < 19

Step-by-step explanation:

Triangle Inequality Theorem

Let y and z be two of the side lengths of a triangle. The length of the third side x cannot be any number. It must satisfy all the following restrictions:

x + y > z

x + z > y

y + z > x

Combining the above inequalities, and provided y>z, the third size must satisfy:

y - z < x < y + z

We are given the measures y=10, z=9. The third side must satisfy:

10 - 9 < x < 10 + 9

1 < x < 19

3 0
3 years ago
Find the numerical value if x=4 and y=5. 3x^2+6y=
Veseljchak [2.6K]

Answer:

228

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
Simplify.
alexgriva [62]

Answer:

It's - 17x trust me it's right

7 0
3 years ago
Does anyone know this?
shusha [124]
The answer will be t=2.50g I think
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What equation does the model represent?
Vesnalui [34]

It would be 62+23=94 because you'll need to add the tens and the ones, then add it up

I think-_-


7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which best describes the area of a polygon
    14·2 answers
  • 5. Car rental company A charges $30 a days and
    7·2 answers
  • What is 2/7 = 2x what would be the answer
    7·1 answer
  • A university surveyed its students on their opinions of campus housing. The following two-way table displays data for the sample
    6·1 answer
  • If Walgreens sells 4 candy bars for $2.00, what is the cost of 1 candy bar?
    14·1 answer
  • A certain college graduate borrows 7864 dollars to buy a car. The lender charges interest at an annual rate of 13%. Assuming tha
    10·1 answer
  • If f(x) = 2.2 + 1. what is f(x) when x = 3?
    8·1 answer
  • To eliminate the x terms and solve for y in the fewest steps, by which constants should the equations be multiplied by before ad
    8·2 answers
  • J u l i a n has partially filled the p r i s m below with 16 unit cubes. How many more unit cubes will he need to completely fil
    7·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through (-4,2) and (6,-8)
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!