Answer:
prt
Step-by-step explanation:
18000(1.035)=18639
The floor tile is made up of 5 pieces of 2 inches by 2 inches square.
Area of 1 square = 2 x 2 = 4 in²
Area of 5 square = 4 x 5 = 20 in²
Volume of the floor tile = 20 x 3/4 = 15 in³
------------------------------------------
Answer: 15 in³ (Answer G)
------------------------------------------
Answer:
-25
Step-by-step explanation:
Answer: $7.6502
Step-by-step explanation:
Grape cost $1.19 per pound. 3.16 pounds are bought. The total amount paid for grape will be:
= $1.19 × 3.16
= $3.7604
Peaches cost $1.29 per pound. 1.35 pounds are bought. The total amount paid for peaches will be:
= $1.29 × 1.35
= $1.7415
Peers cost $0.99 per pound. 2.17 pounds are bought. The total amount paid for pears will be:
= $0.99 × 2.17
= $2.1483
Total bill paid will be:
= $3.7604 + $1.7415 + $2.1483
= $7.6502
7 (6) + 14!!! And this needs to be 20 characters long so I’m adding this