1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Molodets [167]
2 years ago
15

I WILL GIVE BRAINLIEST!

Mathematics
2 answers:
algol132 years ago
8 0

Answer:

none of the above

Step-by-step explanation:

180-124=56

AysviL [449]2 years ago
4 0
None of the above hope it helps
You might be interested in
Few drivers realize that steel is used to keep the road surface flat despite the weight of buses and trucks. Steel bars, deeply
Mrrafil [7]

Answer: Is reinforced with other material

Step-by-step explanation:

The options are:

A is expensive to build.

B usually cracks under heavy weights.

C looks like any other road.

D is reinforced with other material.

The passage best supports the statement that a concrete road are reinforced with other material. According to the information given in the passage, steel plays a vital role in keeping the road surface flat.

Steel bars are embedded in concrete so that the stresses cannot crack the slab. Therefore, it indicates that concrete road is reinforced with other material.

4 0
2 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Please answer ASAP
algol13

Answer:

Choice A

Step-by-step explanation:

Choice A: $1.49/6 oz = $0.248/oz

Choice B: $3.59/13 oz = $0.276/oz

Therefore, Choice A is the lower price per ounce.

5 0
3 years ago
Please help me with this and I need the work shown out please
givi [52]
Please note that you have to use the reason vert. opp. angles to find x, hope it helps:)

5 0
3 years ago
Helpppp plzzzzzzzzzzzzzzzz
mariarad [96]
I’m a bit confused by the choices you have been given. Are there any other options? If not, I would choose (5.3,9.8) as 9.8 is correct

8 0
3 years ago
HELP ME PLEASE EXPLAIN HOW THEY GOT THIS, DO NOT GIVE ME JUST THE ANSWER
Usimov [2.4K]
A cube has 6 sides (like a dice)
if one side is 14 cm ^2
that means that we have to multiply it by 6
so 14 (cm 2) x 6 = 84cm 2

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • CJ will use 3 bags of cement for his project. Each bag of cement needs gallons of water added to it.
    15·1 answer
  • Which transformation would change the point (5,3) into (-5,3)?
    12·2 answers
  • There are 3/4 as many girls as there are boys.There are 63 students in the fifth grade. How many students are girls?
    9·1 answer
  • Find the zeros in the function.<br><br> y=(x+2)(x-6)(x-7)<br><br> Please help me!
    11·1 answer
  • What is the solution to y = 0.2x for the replacement set x = {3}?
    9·1 answer
  • Write a multiplication equation with a whole number and a fraction that describes the model shown
    7·2 answers
  • Mary bought an antique clock in its first year its value increased by 30% in the second year its value increased by 30% work out
    10·1 answer
  • SCHOOL Half of the students in Max’s class volunteer at the local community center. Fifteen students do not volunteer. If there
    11·1 answer
  • Pleasee help!! im confused
    10·1 answer
  • The equation for free fall at the surface of some planet (s in meters, t in seconds) is s=2.86t^2. How long does it take a rock
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!