8 x 64 = (8 x 60) + (8 x 4)=
Answer:
3x-6
Step-by-step explanation:
Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
Answer:
(4,-2.5)
Step-by-step explanation:
because you move to the right it is a positive x-axis point and since you are moving down it is a negative y- axis point