I think it is .1324 but I need a little more details.
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70
Answer:
x = 99,53633682
Step-by-step explanation:
sin(34) = x/178
x = sin(34)×178
x = 99,53633682
Answer:
3. 18 + 18 + 7 + 7 = 50
4. 120 degrees
Step-by-step explanation: