Answer:
b pick 3 marbles form a bag of 10 different colored marbles
Step-by-step explanation:
First, find the rate of flowers bought per hour:
48 / 3 = 16 flowers per hour.
Then, to find the amount bought after 2 hours, multiply the 16 flowers per hour by 2.
16 * 2 = 32.
After 2 hours, she will have bought 32 flowers.
Answer:
Step-by-step explanation:
20.70/90= 0.23 per foot
30*.23= 6.90
It'll cost $6.90 for 30 more feet.
Answer:
this is the answer
Step-by-step explanation:
I believe it’s 6ft in width 12ft in length and 5ft in height. Not positive but I hope it helps