Answer:
5.7
Step-by-step explanation:
<u>unrelated</u>, I love how peter is open about buying makeup. i feel as if the gender roles are garbage. #YasQueen #GoPeter #PeterIsCool #MakeupCanBeForBoysToo <3
(also peter could totally be a girl and I am misgendered a person)
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Answer:
The answer is 8 : 22, 12:33 as they are two equelivant ratios 11 and 4
Answer:
The perimeter of rectangle is 
Step-by-step explanation:
Let
x-----> the length of the rectangle
y----> the width of the rectangle
we know that
----> equation A
---> equation B (area of the constructed figure)
substitute the equation A in equation B


using a graphing calculator -----> solve the quadratic equation
The solution is

Find the value of x

Find the perimeter of rectangle

1,2,3,4,6 are factors of 12
5/6 is the probability of getting a factor of 12
1/2 is the probability of getting a tail
5/6*1/2 = 5 /12
Answer: 5/12