Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:
0
Step-by-step explanation:
Answer:70
Step-by-step explanation:
step 1:add up the angles you know
step 2:subtract the answer (220) from the total angle measure of a square which is 360 then you get 140
step 3: divide 140 by 2 because the two angles on the sides are equivalent and you get 70