1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitry [639]
3 years ago
10

⚠️10 points⚠️

Mathematics
1 answer:
Lostsunrise [7]3 years ago
7 0

Answer:

8.9

Step-by-step explanation:

The distance between each point is 8.9, hope this helps!

You might be interested in
kayla bought h number of hats for $13.25 each.if she has $50 dollars to spend ,how many hats could she have bought?
shutvik [7]
4 is the answer to your question
7 0
3 years ago
if m is the least prime number and n is the least positive integer multiple of 12, what is the difference between n and m
ElenaW [278]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

m = least prime number = 2

n = least positive integer multiple of 12 = 12

n - m = 12 - 2 = 10

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The equation of the line of best fit of a scatter plot is y = −7x − 2. What is the the y-intercept?
aleksklad [387]

Answer:

-2

Step-by-step explanation:

Equation of slope intercept form

y = (slope × x) + y intercept

6 0
3 years ago
allen was making trail mix but he only wanted to make 1/3 of the recipe if the whole recipe called for 1/2 of a cup of peanuts h
padilas [110]

Answer:

the last one 1/6

Step-by-step explanation:

1/2 x 1/3 = 1/6

4 0
2 years ago
If at a toy store, 2 board games cost $13.40, what is the unit price of a board game?
olganol [36]

Answer:

The unit price of a board game is $6.70

Step-by-step explanation:

1 board/2boards = x/13.4

Cross multiply:

13.4*1/2x

13.4/2x

x=6.7

Hope this helps plz hit the crown :D

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Is -9 a rational number
    13·1 answer
  • Convert 16/20 into a percentage
    15·2 answers
  • Find the measure of each angle indicated
    11·1 answer
  • Write a real world problem that can be modeled by the equation 1.25=0.75x+50
    11·1 answer
  • If the 1st and 10th terms of geometric sequence are 4 and 100. Fine the nth term of the sequence
    10·1 answer
  • Mateo reproducira una foto que mide 5 cm por lado a una escala de 3/4
    12·1 answer
  • 5 apples cost $7.50. Find the cost of 6 apples. please explain
    5·2 answers
  • A garden is being created in an area that is shaped like an isosceles trapezoid, as shown. Topsoil is needed to fill the garden,
    12·1 answer
  • Can you help me solve this problem? Also please show your work.
    8·1 answer
  • 6 A loaf of bread has a mass of x kg. What is its<br>mass in grammes?​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!