Answer:









Step-by-step explanation:
your answer is B
Answer:
x=21
Step-by-step explanation:
x-7=14
add 7 to both sides
x=21
10.99 x .25 is $2.7475. In dollars, you would round to the nearest hundredth so 2.75 is what the discount is. The discounted price is 10.99 - 2.75 which is $8.24
Answer:
$19.35
Step-by-step explanation:
Answer:
17.
Step-by-step explanation:
<u>Divide 85 by 5 to find the unit rate:</u>
<u />
17 represents the amount of pages printed for 1 minute.