Answer:
Slope is 1
Step-by-step explanation:
Answer:
$4.80
Step-by-step explanation:
Make a proportion
$12 for 2.5 pounds, and $x for 1 pound
12/2.5=x/1
x/1 is equivalent to x
12/2.5=x
Divide
x=4.8
So, one pound of peanuts costs $4.80
Answer:
you have already choose correct one's
BC=DC
Step-by-step explanation:
Answer:what grade is this for?
Step-by-step explanation:
?
Answer:
Step-by-step explanation:
Incomplete presentation of question. Did you want to factor out the greatest common factor (which is 2), obtaining 2(4y - 3)? Or something else? Also: please note that if you use the left parenthesis ) , you MUST also use the right parenthesis ( .