Answer:
A
Step-by-step explanation:
Answer:
5490
Step-by-step explanation:
you multiply every number by 6 and you will get the answer
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.