Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation:
Answer:
$1.98
Step-by-step explanation:
$24.00 multilpy by 8.25%= $1.98. Then you add $24.00 + $1.98 + $25.98
The sales tax is $1.98
2/5 is equivalent to 4/10 so at the end of February 4/10 was used up
And at the end of January, 3/10 was used
so 4/10 + 3/10 = 7/10
At the end of February, 7/10 of the wood was used
29-4 = 25
29+4 = 33
So, from 25 to 33 minutes.