1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
netineya [11]
3 years ago
9

PLZ, help me with this question.

Mathematics
2 answers:
GenaCL600 [577]3 years ago
7 0

Answer:

The first one

Step-by-step explanation:

klasskru [66]3 years ago
4 0

Answer:

Impractical

Step-by-step explanation:

It's not practical to have a ship hold up for so long also new technology will arrive in the next 100 years no need to use outdated technology

You might be interested in
Aryana's hair grows 0.5 cm per month. How long will her hair grow in 5 months? Show using a model and/or box method.
liq [111]

Answer:

o.5*5=2.5

Step-by-step explanation:

2,5

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need the simplified expression for this please ​
slava [35]
When you simplify you’ll get 4x6/2 next you’ll simply again and get 24/2 and then your final answer should be 12.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
find the value of the variable(s). if your answer is not an integer, leave it in simplest radical form.
S_A_V [24]

This is a 30,60,90 triangle which is know. To be a special triangle which you use a certain rule(shown below) to solve so the hypotenuse or y would be 22 and the the side or x would be approximately 19.05

7 0
3 years ago
5 feet long divide by 6 feet long
katovenus [111]

Answer:

5 feet / 6 feet = 0.8333

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
At a concert, floor tickets are $20 each, and
Pani-rosa [81]

Answer: 352 tickets

Step-by-step explanation:

because multiplying $20 floor tickets by 324 (how many were sold) gives you 6480

subtract from 10000

gives you 3520 (amount made from balcony)

divide by $10

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Right angle are known as the
    5·2 answers
  • Jean is making bar graphs for a representation. She is planning for the length and width of the bars to have a ratio of 3:2, so
    15·1 answer
  • Please help me with this <br> Thanks
    15·2 answers
  • Mr. Notar is shopping for a crib for his new baby. He finds a coupon for 15% off. If the crib originally costs $450, how much wi
    11·1 answer
  • A number multiplied by 7 is less than 21. Which of the following expressions correctly identifies this sentence?
    15·1 answer
  • HELP PLEASE I ONLY HAVE 10 MINUTES LEFT I WILL MARK BRAINLIEST ANSWER
    14·1 answer
  • Help someon in need of making a 100 to pick my grade up plzz
    5·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated socks cost $85.20 what is the unit price of thepairs of socks
    9·1 answer
  • I need help with these two fraction questions :(
    6·1 answer
  • The object in this diagram has a mass of 2 kg.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!