200% bc it went up 2x as much as it cost before
Answer:
m=y/x
Step-by-step explanation:
Answer:
Imaginary
Step-by-step explanation:
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
Answer:Quadrilateral TRAP has an area that is one-fourth the area of quadrilateral HELP.
Step-by-step explanation: Because you rearrange the squares and it is 1/4