No 20.0000004 cannot be rational.
Answer:
12
Step-by-step explanation:
To solve the problem, you have to leave the x alone,
To do so, you have to add 84 on each side
12x = 4x + 96
Then, subtract 4x on each side,
8x = 96
Then divide each side by 8, so
x = 12
Hope it helps!!
Let me know if I'm wrong or you need help on anything else!!
Also, if you're okay with it, can you plz make be brainliest?
Answer:
$633
Step-by-step explanation:
You multiply the 12x15 feet by 31.65
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!