Answer:
$200
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate:
12/3= 4
Then multiply:
4*50= 200
Hope this helps!
They should get $7.50, because you multiply the adults by two, then the children by three, and add it all together
Answer:
No I don't agree with their solution; both their answers are wrong.
Correct answer is
.
Step-by-step explanation:
Given:

Now given:
According to Mai
and According to Tyler 
Now we need to find which of them is correct.
So we will solve the given equation we get;

Subtracting both side by 1 we get;

Now Multiplying both side
we get;

Hence both of them are incorrect, correct answer is
.
It will take him 16 hours. Hope it helps
Answer:
vertex form
Step-by-step explanation:
y= -3(x-5)^2+7
This equation is written in vertex form
y = a(x-h)^2 +k
The vertex is (h,k)