Answer:
-10y
Step-by-step explanation:
=5x-5y-5y-5x
=5x-5x-5y-5y
=-10y
Answer:
90 OZ.
Step-by-step explanation:
You have to divide the ounces by the price to see how much $1 per ounce costs.
25 divided by 3.75 = 6.6 Ounces for $1
90 divided by 6.30 = 14.28 ounces for $1